Разложите на множители многочлен

a^2-14ab+40b^2

+1
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 05:36
    0
    A^2 - 14 ab + 40 b^2 = a^2 - 4 ab - 10ab+40 b^2=

    = (a^2 - 4ab) - (10 ab - 40b^2) = a (a - 4b) - 10 b (a - 4 b) =

    = (a-4b) (a-10b)