78400:800+9660•40 - (2400-1640:20)

+4
Ответы (2)
  1. 5 октября, 17:05
    0
    78400:800+9660*40 - (2400-1640:20) = 384180 1) 78400:800=98 2) 9660*40=386400 3) 1640:20=82 4) 2400-82=2318 5) 98+386400=386498 6) 386498-2318=384180
  2. 5 октября, 17:51
    0
    384180 Cavab budur mence