21*55 + (107209-21696) - (78+8664:76)

+5
Ответы (1)
  1. 28 октября, 17:06
    0
    1) 107209-21696=85513

    2) 8664:76=114

    3) 114+78=192

    4) 21*55=1155

    5) 85513+1155=86668

    6) 86668-192=86476