70002 - (253+16309)

875131+34915-680173

100-68:17*20

(54+46) : 50*12

+1
Ответы (2)
  1. 31 июля, 15:32
    0
    70002 - (253+16309) = 53440

    1) 253+16309=16562

    2) 70002-16562=53440

    875131+34915-680173=229873

    1) 875131+34915=910046

    2) 910046-680173=229873

    100-68:17*20=20

    1) 68:17=4

    2) 4*20=80

    3) 100-8=20

    (54+46) : 50*12=24

    1) 54+46=100

    2) 100:50=2

    3) 2*12 = 24
  2. 31 июля, 16:09
    0
    70002 - (253+16309) 875131+34915-680173100-68:17*20 (54+46) : 50*12 = 3