Реши уровнения: a) 14x - (8x+3x) = 1512

b) 11y - (5y-3y) = 8136

+5
Ответы (2)
  1. 23 ноября, 22:57
    0
    1. 14 х-8 х-3 х=1512

    3 х=1512

    Х=504

    Ответ: 504

    2. 11 у-5 у+3 у=8136

    8 у=8136

    У=1017

    Ответ: 1017
  2. 24 ноября, 00:18
    0
    а) 14x - (8x+3x) = 1512,

    14 х-11 х=1512,

    3 х=1512,

    х=1512/3,

    х=504,

    б) 11y - (5y-3y) = 8136,

    11 у-2 у=8136,

    9 у=8136,

    у=8136/9,

    у=904