4/15y=2/5

7/8y=14

решите уравнения

+2
Ответы (1)
  1. 3 августа, 07:20
    0
    4/15 у=2/5 у=2/5:4/15 у=2/5*15/4 у=3/2 или 1 целая1/2

    7/8 у=14 у=14:7/8 у=14*8/7 у=16

    9/10 у=41/2 у=41/2:9/10 у=41/2*10/9 у=205/9 или 22 целых 7/9