Вычисли 5 2/3 : (7 5/12 - 1 3/4) ²

+2
Ответы (1)
  1. 20 апреля, 14:11
    0
    5 2/3 : (7 5/12 - 1 3/4) ² = 3/17

    1) 7 5/12 - 1 3/4 = 7 5/12 - 1 9/12 = 6 17/12 - 1 9/12 = 5 8/12 = 5 2/3

    2) 5 2/3 * 5 2/3 = 17/3 * 17/3 = 289/9 = 32 1/9

    3) 5 2/3 : 32 1/9 = 17/3 : 289/9 = 17/3 * 9/289 = 1/1 * 3/17 = 3/17