Упростите:

- 3 (4 х - у) - 5 (у + 2 х)

+1
Ответы (2)
  1. 21 июля, 14:14
    0
    -12 х+3 у-5 у-10 х = - 22 х-2 у
  2. 21 июля, 15:27
    0
    Упростите: - 3 (4 х - у) - 5 (у + 2 х) = - 12 х + 3 у - 5 у - 10 х = - 22 х - 2 у