Разложите на множители многочлен y^2 - 2y-3

+2
Ответы (2)
  1. 28 марта, 10:25
    0
    D=b^2-4ac=4+4*3=4+12=16=4^2

    y1 = (-b+4) / 2a = (2+4) / 2=3

    y2 = (-b-4) / 2a = (2-4) / 2=-1

    (y-3) (y+1)
  2. 28 марта, 10:45
    0
    Y^2y-3=y (y-2-3) наверное