Предварительно сократив, сравните дроби 6/15 и 20/24; 20/52 и 10/75; 24/36 и 56/88

+4
Ответы (1)
  1. 21 апреля, 02:23
    0
    1. 6/15=0,4

    20/24≈0,9

    6/15<20/24

    2. 20/52≈ 0,3

    10/75≈ 1,3

    20/52<10/75

    3. 24/36≈ 0,7

    56/88≈ 0,7

    24/36=56/88

    Думаю, так.