Найдите значение суммы: - 5/12+3/8, 2) 7/15 + (-2/5), 3) - 1/8+3/5, 4) 5/8 + (-1/4), 5) - 3/5+2/2, 6) 5/16 + (-2/3).

+4
Ответы (1)
  1. 3 января, 08:42
    0
    1) - 5/12+3/8 = - 10/24 + 9/24 = - 1/24

    2) 7/15 + (-2/5) = 7/15 + (- 6/15) = 1/15

    3) - 1/8+3/5 = - 5/40 + 24/40 = 19/40

    4) 5/8 + (-1/4) = 5/8 + (- 2/8) = 3/8

    5) - 3/5+2/2 = - 3/10 + 10/10 = 7/10

    6) 5/16 + (-2/3) = 15/48 + (- 32/48) = - 17/48