Упростите:

1) 2 х-8+10 х-1

2) 16 у-10+2 у+8

3) - 6 (2 у+3) - 61 у

4) 15+2 х-21-19 х

5) 6 + (-2 х-3) - 21

+4
Ответы (2)
  1. 10 декабря, 00:29
    0
    1) 2 х-8+10 х-1=12 х-9

    2) 16 у-10+2 у+8=18 у-2

    3) - 6 (2 у+3) - 61 у = - 12 у-18-61 у = - 73 у-18

    4) 15+2 х-21-19 х=-6-17 х

    5) 6 + (-2 х-3) - 21=6-2 х-3-21 = - 2 х-18
  2. 10 декабря, 02:30
    0
    1) 2 х+10 х-8-1=12 х-9

    2) 16 у+2 у-10+8=18 у-2

    3) - 12 у-18-61 у = - 73 у-18

    4) 2 х-19 х+15-21 = - 17 х-6

    5) 6-2 х-3-21 = - 2 х-18