Упростите выражение

- 2/3 * (6/7 - у) + (2/7 + у)

+4
Ответы (2)
  1. 12 июля, 03:31
    0
    (6/7-у) + (2/7+у) = 6/7=1 у 2/7=9 у. 1 у+9 у=10 у
  2. 12 июля, 04:58
    -1
    -2/3 * (6/7-у) + (2/7+у) = - 2/3*6/7+2/3*у+2/7+у=-4/7+2/7+2/3 у+у=-2/7+1 2/7 у