Выполните умножение смешанных чисел: 1) 2 1/2 * 1 3/5; 2) 3 7/9 * 1 1/17; 3) 7 1/2 * 2 4/15; 4) 5 1/6 * 3 1/7; 5) 3 3/7*2 1/3; 6) 7 1/3 * 2 2/11;

+1
Ответы (1)
  1. 10 мая, 15:27
    +1
    2 1/2*1 3/5=5/2*8/5=4

    3 7/9*1 1/17=34/9*18/17=4

    7 1/2*2 4/15=15/2*34/15=17

    5 1/6*3 1/7=31/6*22/7=341/21=16 5/21

    3 3/7*2 1/3=24/7*7/3=8

    7 1/3*2 2/11=22/3*24/11=16