2 2/5 а + b если а = 2 1/12 b=3 27/40

+3
Ответы (1)
  1. 20 августа, 19:44
    0
    2 2/5 а + b если а = 2 1/12 b=3 27/40

    2 2/5 а + b = 2 2/5 ·2 1/12 + 3 27/40=12/5 ·25/12 + 3 27/40=5+3 27/40=8 27/40