Запишите без скобок и вычислите: (-14,35) - (-53,5) - (+21,3) - (-2,4)

+5
Ответы (2)
  1. 7 января, 22:32
    0
    (-14,35) - (53,5) - 21,3 - (-2,4) = 20.25
  2. 7 января, 22:57
    0
    = - 14,35 + 53,5 - 21,3 + 2,4 = (53,5 + 2,4) - (14,35 + 21,3) =

    = 55,9 - 35,65 = 20,25.