Упростите выражение 1) 3a+6 = 2) 15b+9b = 3) 14x+x = 4) 18y-5y = 5) 10c-c = 6) 2a+7a+9a = 7) 12r-8r=16r = 8) 13d+4d=15=

+2
Ответы (2)
  1. 29 июля, 21:44
    0
    1) 3a+6=3 (а+2)

    2) 15b+9b=24b

    3) 14x+x=15x

    4) 18y-5y=13y

    5) 10c-c=9c

    6) 2a+7a+9a=18a
  2. 30 июля, 00:07
    0
    2) 15b+9b=24b

    3) 14 х+х=15 х

    4) 18 у-5 у=13 у

    5) 10 с-с=9 с

    6) 2 а+7 а+9 а=18 а