Решите уравнение

x-10x+6x (3+5) = 10

+1
Ответы (2)
  1. 22 апреля, 04:33
    0
    Х-10 х+6 х*8=10

    х-10 х+48 х=10

    39 х=10

    х=10/39
  2. 22 апреля, 06:48
    0
    Х-10 х+6 х (3+5) = 10

    -9 х+18 х+30 х=10

    9 х+30 х=10

    39 х=10

    х=10/39

    Ответ: х=10/39