А) (13x-15) - (9+6x) >-3x б) 2x+9≥ 13-x

+2
Ответы (1)
  1. 15 января, 18:05
    0
    А) 13 х-15-9-6 х+3 х>0

    7 х=24

    х=24:7=3 (3/7 дробь)

    Б) 2 х+9-13+х>0

    3 х=4

    х=3/4 (дробь) = 0.75