1) 5/6*7/9

11/28*7/33

1 8/25*1 4/13

3 5/7*1 1/13

2) 1 5/19 * (6-3 5/8)

1,8 * (6,3*1,4-2,05)

+5
Ответы (1)
  1. 28 февраля, 05:41
    0
    1) 5/6*7/9=5*7/6*9=35/54

    11/28*7/33=11*7 / 28*33=77/924=7/84

    1 8/25*1 4/13=33 / 25*17/13=33*17/25*13=561/325=1 236/325

    3 5/7*1 1/13=26 / 7*14 / 13 = 26*14/7*13=364/91=4

    2) 1 5/19 * (6-3 5/8) = 24 / 19 * (3-5/8) = 24/19*2 3/8=24/19*19/8=3

    1,8 * (6,3*1,4-2,05) = 1,8 * (8,82-2,05) = 1,8*6,77=12,186