Вычислить:

у (0), у (1), у (-1), у (4)

у=4 х^2-4 х+1

+4
Ответы (1)
  1. 27 декабря, 19:15
    0
    Y (0) = 4*0 - 4*0 + 1=1

    y (1) = 4*1^2 - 4*1+1=4-4=0

    y (-1) = 4 * (-1) ^2 - 4 * (-1) + 1=4+4+1=9

    y (4) = 4*4^2 - 4*4+1=4*16-16+1=64-15=49