Разложите на множители : n^2 - 169; 2a^2 + 2b^2-4ab

+1
Ответы (2)
  1. 25 октября, 02:32
    0
    N^2-169 = (n-13) (n+13)

    2a^2-4ab+2b^2 = (√2*a-√2*b) ^2=

    (√2*a-√2*b) * (√2*a-√2*b)
  2. 25 октября, 02:44
    0
    1) (п-13) (п+13) ;

    2) 2 (а^2-2 ав+в^2) = 2 (а-в) ^2 = 2 (а-в) (а-в) ;