Упростите: 1/4 а + (-1/3 в) + 2 а-2/3 в

+2
Ответы (2)
  1. 11 октября, 02:55
    0
    1/4 а - 1/3 в + 2 а - 2/3 в = 2 1/4 а - 3/3 в = 2 1/4 а - в
  2. 11 октября, 04:54
    0
    1) 1/4 а + (-1/3 в) + 2 а-2/3 в=1/4 а+2 а-1/3 в-2/3 в=2 а+1/4 а - (1/3 в+2/3 в) = 2 а+1/4 а-3/3 в=2 а+1/4 а-1/в

    2) 1/4*а + (-1/3*в) + 2*а-2/3*в=2*а+1/4*а + (-1/3*в-2/3*в) = 2 1/4*а + (-3/3*в) = 2 1/4*а + (-1*в) = 2 1/4*а-в.