Наидите дробь от величин 1) 0,5 от 7 кг; 0,7 от 3 т; 0,3 от 8,1 м; 0,8 от 5,75 кг; 0,6 от 31 дм; 0,2 от 450 г.

+4
Ответы (1)
  1. 25 ноября, 11:42
    0
    1) 0,5 от 7 кг=7*0,5=3,5

    2) 0,7 от 3 т=3*0,7=2,1 т

    3) 0,3 от 8,1 м=8,1*0,3=2,43 м

    4) 0,8 от 5,75 кг=5,75*0,8=4,6 кг

    5) 0,6 от 31 дм=31*0,6=18,6 дм

    6) 0,2 от 450 г=450*0,2=90 г