0,5 (1,6x-6,4y) - 2,4 (1,5x+y) если x=3; y-4,5

+3
Ответы (1)
  1. 1 января, 11:18
    0
    0,8 Х - 3,2 у - 3,6 Х - 2,4 у = - 2,8 Х - 5,6 у

    -2,8*3 - 5,6 * (-4,5) = - 8,4 + 25,2 = 16,8