31440+1040: (150-2400: (67+53)) * 20

+2
Ответы (2)
  1. 23 апреля, 19:19
    0
    31440+1040: (150-2400: (67+53)) * 20=31600
  2. 23 апреля, 22:10
    0
    31440+1040: (150-2400: (67+53)) * 20=31600

    1) 67+53=120

    2) 2400:120=20

    3) 150-20=130

    4) 1040:130=8

    5) 8*20=160

    6) 31440+160=31600.