Вычислите: 3,1/3*2,2/5 * (2-4,8/15*3/17)

+3
Ответы (1)
  1. 9 мая, 06:51
    0
    1) 4,8/15=0.32 2) 0.32*3=0.96 3) 0.96/17=0.056 4) 2-0.056=1.944 5) 3.1/3=1.03 6) 1.03*2.2=2.266 7) 2.266/5=0.4532 8) 0.4532*1.944=0.88~0.9