5 х-297=3116 496 а-597=48507 89 а-3987=37220

+2
Ответы (1)
  1. 15 мая, 10:13
    0
    1) 5 х=3116+279=3395

    х=3395 : 5=679

    2) 496 а=48507+597=49104

    а=49104:496=99

    а=99

    3) 89 а=37220+3987=41207

    а=463