Вычислите действия 170 цл 8/51 - 2 цл 4/9:3 цл 2/3

+2
Ответы (1)
  1. 21 августа, 02:55
    0
    170 8/51 - 2 4/9 : 3 2/3=168 8/51

    1) 2 4/9 : 3 2/3=22/9 : 11/9 = 22/9*9/11=2

    2) 170 8/51 - 2 = 168 8/51