А) 0,15:0,01 + (6+9,728:3,2) * 2,5-1,4=

б) 0,16*6,25 + (20,8-6,372:0,6) * 0,9-8,38=

+2
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 06:24
    0
    А)

    1) 9,728:3,2=3,04

    2) 6+3,04=9,04

    3) 15:0,01=1500

    4) 1500*9,04=13,560

    5) 13,560-1,4=122,581

    Б)

    1) 6,372:0,6=10,62

    2) 20,8-10,62=10,18

    3) 10,18*0,9=9,162

    4) 0,16*6,25=1

    5) 1+9,162=10,162

    6) 10,162-8,38=1,782