Выполните вычитание а) 5 2/3 - 4 б) 12 1/4 - 9 в) 5 2/3 - 1/3 г) 10 8/9-2/9 д) 6 3/4-2 1/4 е) 7 4/9-1 1/9

+5
Ответы (2)
  1. 3 марта, 13:45
    0
    а) 5 2/3 - 4 = 1 2/3

    б) 12 1/4 - 9 = 12 1/4

    в) 5 2/3 - 1/3=5 1/3

    г) 10 8/9-2/9=10 6/9=10 2/3

    д) 6 3/4-2 1/4 = 4 2/4=4 1/2

    е) 7 4/9-1 1/9=6 3/9=6 1/3
  2. 3 марта, 14:34
    0
    а) 5 2/3 - 4 = 1 2/3

    б) 12 1/4 - 9=3 1/4

    в) 5 2/3 - 1/3=5 1/3

    г) 10 8/9-2/9=10 2/3

    д) 6 3/4-2 1/4=4 1/2

    е) 7 4/9-1 1/9=6 2/9