5 * (24/3) - 7+42 / (21/3) * 9

+2
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 23:19
    0
    5 * (24/3) - 7+42 / (21/3) * 9 = 87

    1) 24/3=8

    2) 21/3=7

    3) 5*8=40

    4) 40-7=33

    5) 42/7=6

    6) 6*9=54

    7) 33+54=87

    Ответ: 87