А) - 3 (2,1x-4) - 4,2=1,2 (-5x+0,5)

б) 6,4 (2-3y) = 6 (0,8y-1) + 6,8

решите уравнение

+1
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 15:28
    0
    А) - 3 (2,1 х-4) - 4,2=1,2 (-5 х+0,5)

    -6,3 х+12-4,2 = - 6 х + 0,6

    -6,3 х + 7,8=-6 х+0,6

    -6,3 х + 6 х=0,6 - 7,8

    -0,3 х = - 7,2 х = - 7,2: - 0,3 х=24

    -3 (2,1*24-4) - 4,2=1,2 (-5*24 + 0,5)

    -3 (50,4-4) - 4,2=1,2 (-120+0,6)

    -3*46,4 - 4,2 = - 144+0,6

    -139,2 - 4,2 = - 143,4

    -143,4 = - 143,4

    б) 6,4 (2-3 у) = 6 (0,8 у-1) + 6,8

    12,8 - 19,2 у = 4,8 у - 6 + 6,8

    -19,2 у-4,8 у = 6,8-6-12,8

    -24 у = - 12 у = - 12 : - 24 у=0,5

    6,4 (2-3*0,5) = 6 (0,8*0,5-1) + 6,8

    6,4 (2-1,5) = 6 (0,4-1) + 6,8

    6,4*0,5=2,4-6+6,8

    3,2 = 3,2