Решите уравнение:

1) x/3 - 2x/9 = x/6 + 1/2

2) y/2-y/8=y/4-1

3) |3 - x| = 5

+1
Ответы (1)
  1. 11 августа, 07:23
    0
    1) x/3 - 2x/9 = x/6 + 1/2

    1) x/3 - 2x/9 - x/6 = 1/2

    (6 х-4 х-3 х) / 18=1/2

    -x/18=1/2

    -x=1/2*18

    -x=9

    x=-9

    y/2-y/8=y/4-1

    y/2-y/8-y/4=-1

    (4y-y-2y) / 8=-1

    y/8=-1

    y=-8

    3) |3 - x| = 5

    3-x1=5 при 3-х1>=0 x1=<3

    x1=-2

    3-x2=-5 при 3-х23

    x2=8