Разложите на множители многочлен x^2+x-30

+3
Ответы (1)
  1. 20 мая, 19:21
    0
    D=1+4*30=121=11^2

    x1 = (-1+11) / 2=5. x2 = (-1-11) / 2=-6

    x^2+x-30 = (x-5) * (x+6)