1,75*7/9 * (0,85+4/35) + 7,511:3,7*10/29

+5
Ответы (1)
  1. 28 февраля, 15:18
    0
    1,75 * 7/9 * (0,85 + 4/35) + 7,511 : 3,7 * 10/29

    1,75 * 7/9 = 7/4 * 7/9 = 49/36

    0,85 + 4/35 = 17/20 + 4/35 = (119 + 16) / 140 = 135/140 = 27/28

    49/36 * 27/28 = 1323/1008

    7,511 : 3,7 = 2,03 = 2 3/100 = 203/100

    203/100 * 10/29 = 7/10

    1323/1008 + 7/10 = 2 63/5040