Решите уравнение:

4 (y-2) - (5+y) = 7-y

+4
Ответы (1)
  1. 28 октября, 15:33
    0
    4 (у - 2) - (5 + у) = 7 - у

    4 у - 8 - 5 - у = 7 - у

    4 у - у + у = 7 + 8 + 5

    4 у = 20

    у = 20 / 4

    у = 5