Х^3=2 х^2+3 х

Решите уравнение

+4
Ответы (1)
  1. 14 мая, 16:10
    0
    X^3-2x^2-3x=0

    x (x^2-2x-3) = 0

    x=0 и x^2-2x-3=0

    Д=4+12=16

    х = (4+2) / 2=3

    х = (2-4) / 2=-1