Упростите выражения:

А) 2 * (-2 а)

Б) 2 а*3

В) (-2) * (-2 а)

Г) 2 а * (-3)

+4
Ответы (1)
  1. 11 апреля, 08:58
    0
    а) 2 * (-2 а) = - 4 а

    б) 2 а*3=6 а

    в) (-2) * (-2 а) = 4 а

    г) 2 а * (-3) = - 6 а