Упростите:

6 (x-3) - (4a+7) + 2 (x-2a) = ?

7 (y-2) + 6 (4-y) + 5 (-y-2) = ?

+5
Ответы (1)
  1. 2 июня, 08:03
    0
    6 (х-3) - (4 а+7) + 2 (х-2 а) = 6 х-18-4 а-7+2 х-4 а=8 х-25

    7 (у-2) + 6 (4-у) + 5 (-у-2) = 7 у-14+24-6 у-5 у-10=-4 у