Упростите выражение (1-2a) ^2 + (1+2 а) (2a-1)

+4
Ответы (1)
  1. 14 июня, 07:25
    0
    Выносим за скобки (1-2 а)

    = (1-2 а) (1-2 а-1-2 а) = (1-2 а) х (-4 а) = 8 а^2 - 4 а