Упростите выражение:

а) - 2 х (2,5 а-1) + 5,5 а-8.

б) (у+3 х) 2 + (у+3 х) (3 х-у)

+3
Ответы (1)
  1. 10 октября, 03:16
    0
    А) - 2 х (2,5 а-1) + 5,5 а-8 = - 5 ах+2 х+5,5 а-8

    б) (у+3 х) 2 + (у+3 х) (3 х-у) = у2+2*3 ху+9 х2 + 9 х2-у2 = 18 у2+6 ху