Решите уравнения

а) 3 (x+2) + (x-2 (1-x)) + (5 - (3x-2 (2-3x))) = - 2

б) 5y + (1 - (3y-5)) - ((9-5y) - 3) + 3 (4-2y) = 9

+4
Ответы (1)
  1. 29 июня, 07:22
    0
    А) 3 х+6+х-2+2 х+5-3 х+4-6 х=-2

    -3 х=15

    х=-5

    б) 5 у+1-3 у+5-9+5 у+3+12-6 у=9

    у=18-21

    у=-3