Упростите выражение (9-у) (9+у) - 3 у (3 у²-1) + 9 (у³-9)

+4
Ответы (1)
  1. 17 сентября, 03:42
    0
    Держи:

    (9-y) (9+y) - 3y (3y^2-1) + 9 (y^3-9) = 81-y^2-9y^3+3y+9y^3-81=3y-y^2 = y (3-y)