Решите уравнение

1) 7,6+4 у=6 (у-1,6)

2) - 3 (2 у+3) - 14=16

+2
Ответы (1)
  1. 15 января, 07:12
    0
    1) 7,6+4 у=6 (у-1,6) ; 7,6+4 у=6 у-9,6; 4 у-6 у=-9,6-7,6; - 2 у=-17,2; У=17,2:2; у=8,6; / / / 2) - 3 (2 у+3) - 14=16; - 6 у-9-14=16; - 6 у=16+23; - 6 у=39; У=39: (-6) ; У=-6 3/6; У=-6 1/2 или - 6,5