Дана дробь 10/х: 5 = 1/4

чему равен х?

+4
Ответы (1)
  1. 21 июля, 04:29
    0
    10/х: 5=1/4

    10/х=1/4*5

    10/х=5/4

    10/8=5/4

    х=8