Вычислите: 13/21 * (9/26-2 3/13) - (-2/3) 3

+4
Ответы (1)
  1. 25 июля, 03:47
    0
    1) 9/26-29/13 = (9-58) : 13=-49/13

    2) 13/21 * (-49/13) = - (13*49) : (21*13) = - 7/3

    3) - 2/3*3 = - (2*3) : 3=-2

    4) - 7/3 - (-2) = - 7/3+2 = (-7+6) : 3=-1/3