Решите уравнение а) x+2/3+3-x/2=1 б) 4+x/7-x+6/3=-1 в) x+5/12-x+3/8=-2

+3
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 15:55
    0
    А) 2x+4+9-3x/6=1 избавится от знаменателя домножив на 6 2x+4+9-3x=6. - x=6-4-9. x=7 б) 12+3 х-7 х-42/21=-1 избавляемся от знаменателя, умножаем на 21, 12+3 х-7 х-42=-21. - 4 х-30=-21. - 4 х=30-21. Х=9: (-4) х=-2.25 в) 2 х+10-3 х-9/24=-2 избавляемся от знаменателя, умножаем на 24, 2 х+10-3 х-9=-48. - х=-48-10+9. - х=-49. Х=49