Реши уравнения

а) 2,4 + 3/5 х = 1 1/5 х + 1,56

б) 5 (у+2) = 9 у-6 (у-1)

+3
Ответы (1)
  1. 27 мая, 02:28
    0
    А) 3/5 х-11/5 х=1.56-2.4

    -8/5 х=-0.84

    8/5 х=84/100

    х = (8/5) * (100/84)

    х=40/21=1*19/21

    б) 5 (у+2) = 9 у-6 (у-1)

    5 у+10=9 у-6 у+6

    5 у-9 у+6 у=6-10

    2 у=-4

    у=-2