А) 203,81: (141-136,42) + 38,4:0,75=

в) 96:7,5+288,51: (80-76,74) =

+3
Ответы (1)
  1. 19 июля, 17:28
    0
    141-136,42=4,58

    203,81:4,58=44,5

    38,4:0,75=51,2

    44,5+51,2=95,7

    203,81: (141-136,42) + 38,4:0,75=95,7

    96:7,5=12,8

    80-76,74=3,26

    288,51:3,26=88,5

    12,8+88,5=101,3

    96:7,5+288,51: (80-76,74) = 101,3